KVK lektorių Martyno Ramanausko, Gintaro Kučinsko ir Birutės Rataitės, studentų Eimanto Trybės bei Juditos Bardzilauskaitės komanda sukūrė unikalią eisenos fiksavimo ir analizavimo sistemą, kuriai suteiktas LTstep pavadinimas.
Projekto komanda sukūrė elektroninę eisenos stebėjimo bei analizavimo sistemą – prietaisą, kuris fiksuoja pagrindinius eisenos parametrus bei realiu laiku teikia objektyvų tiesioginį grįžtamąjį ryšį pacientams ir reabilitacijos specialistams.
Grįžtamasis ryšys teikiamas ne tik vaizdo ir garso, bet ir vibracijos pavidalu, nes moksliniais tyrimais yra nustatyta, kad grįžtamasis ryšys teikiamas vibracijos pavidalu yra efektyvesnis už vaizdo ar garso grįžtamąjį ryšį. Grįžtamasis ryšys taip pat teikiamas į išmanųjį telefoną su įdiegta Android operacine sistema. LTstep sistemos moduliai, kurie generuoja vibracinį grįžtamąjį ryšį tvirtinami prie kliento blauzdų vidinio paviršiaus.
Tikimasi, kad prietaisas prisidės prie patologinių eisenos problemų turinčių pacientų gyvenimo kokybės gerinimo.
Prietaisui sukurti apjungtos Klaipėdos valstybinės kolegijos kineziterapijos, informatikos ir informatikos inžinerijos studijų programų lektorių ir studentų pajėgos.
LTstep idėja yra Kolegijos taikomosios mokslo veiklos idėjų konkurso „Darni aplinka – sveika visuomenė“ rezultatas.