Pradinis NaujienosKVK partnerio teisėmis dalyvauja projekte – „Antrinio medžiagų panaudojimo gamybos inovacija”

KVK partnerio teisėmis dalyvauja projekte – „Antrinio medžiagų panaudojimo gamybos inovacija”

Paskelbimo data
2024-10-15

KVK partnerio teisėmis dalyvauja Valstybės studijų fondo finansuojamame projekte – „IDEA FIX. Antrinio medžiagų panaudojimo gamybos inovacija“.

Apie projektą

Šiandieninis verslas susiduria su esminiais iššūkiais: kaip sumažinti žalą aplinkai ir kartu sukurti teigiamą ekonominį efektą – tam reikalingi specialistai, gebantys generuoti idėjas, kurti tvarias gamybos technologijas ir produktus, dalintis savo žiniomis įmonėje ir už jos ribų.

Inžinerinių, vadybos, verslo, socialinių mokslų sričių studentams svarbu įgyti gebėjimų, susijusių su atliekų tvarkymu skirtingose verslo srityse, perdirbimu bei antriniu medžiagų  panaudojimu gamyboje, šios srities inovacijų kūrimu. Tokių inovacijų poreikis gamybos įmonių veikloje atsiranda nuolat, tačiau studentai ne visada turi galimybę sužinoti aktualiausias šios srities problemas ir teikti siūlymus joms spręsti. Interaktyvios projekto veiklos, tokios kaip seminaras-diskusija, seminaras-dirbtuvės, kūrybinės dirbtuvės-konkursas, vizitai į tvarias inovacijas diegiančias gamybos įmones sudaro galimybę studentams ugdyti(s) vadybines kompetencijas, tokias kaip planavimas, organizavimas ir vadovavimas; pažintinius ir praktinius gebėjimus idėjas paversti realiu produktu, jį komercializuoti.

Studentai, dalyvaujantys projekte, ugdys(is) kūrybiškumo kompetenciją – jie generuos inovatyvias idėjas, kurs tvarias inovacijas, parengs jų įgyvendinimo planus, jas vizualizuos, tobulins komunikavimo ir inovacijų viešinimo gebėjimus.

Šiuolaikinėmis konkurencijos sąlygomis neužtenka sukurti inovaciją, ją reikia pateikti tikslinėms auditorijoms, visuomenei. Gebėjimus išgryninti idėjas ir sukurti jas pristatantį paveikų tekstą ar parengti informatyvią vaizdo medžiagą studentai ugdys dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse.

Projekto veiklos prisidės prie trijų Lietuvos kolegijų studentų kūrybiškumo kompetencijų stiprinimo sprendžiant šiuolaikines išteklius tausojančios gamybos valdymo problemas, padės ugdyti mokslinės veiklos atlikimo gebėjimus, stiprins bendradarbiavimą tarp Šiaulių valstybinės kolegijos ir socialinių partnerių.

Projekto tikslas – ugdyti vadybos, inžinerijos ir komunikacijos studijų krypčių studentų gebėjimus atpažinti, kurti ir pristatyti viešai antrinio medžiagų panaudojimo (tvarias) gamybos inovacijas, reikalingas priimant gamtos ir kitus išteklius tausojančius kūrybiškus sprendimus.

Projekto dalyviai ir skaičius: Šiaulių valstybinės kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos verslo kolegijos vadybos (Gamybos ir logistikos vadybos, Įmonių ir įstaigų vadybos studijų programų), inžinerijos (Gamybos inžinerijos, Transporto inžinerijos, Statybos inžinerijos, Aplinkos apsaugos studijų programų), komunikacijos (Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų programos) studentai. Atitinkamų studijų krypčių ir studijų programų ERASMUS+ programos studentai, projekto metu studijuojantys Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Planuojama 200–400 dalyvių.

Projekto veiklos:

  1. Seminaras-diskusija „Atliekų tvarkymo reikalavimai skirtingose verslo srityse“.
  2. Studentų vizitas į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą.
  3. Seminaras-diskusija „Atliekų tvarkymo reikalavimai skirtingose gamybos verslo srityse“.
  4. Seminaras-diskusija “Minimizing/recycling the waste within the production process. Case studies from 3 different
    companies in Sweden“.
  5. Seminaras-dirbtuvės taikant „Creative Platform“ kūrybiškumo ugdymo metodiką.
  6. Studentų vizitai į Šiaulių regiono įmones (UAB „Laurema“, UAB „Virginijus ir Ko“, UAB „Bodesa“).
  7. Seminaras-diskusija „Ar tu žinai, kas gaminama iš antrinių medžiagų Šiaulių (tavo) regione?“
  8. Idėjų generavimo kūrybinės dirbtuvės-konkursas „IDEA FIX. Suteik antrą gyvenimą jau panaudotoms medžiagoms“.
  9. Kūrybinės dirbtuvės „Ką žinai apie „IDEA FIX“?
  10. Inovacijų komercializavimo dirbtuvės-konkursas taikant imitacinės verslo įmonės metodiką „Kietas riešutas“.
  11. Studentų žinių ir patirties apie gamybos inovacijas „iki“ ir „po“ projekto veiklų įgyvendinimo tyrimo atlikimas.
  12. Tyrimo pristatymo pateikties studentų tarptautinei mokslinei konferencijai parengimas.

Rezultatai: Projekto metu įvykdytų veiklų veiksmingumas bus įvertintas atliekant tyrimą „Studentų žinios ir patirtis apie tvarias gamybos inovacijas „iki“ ir „po“ projekto IDEA FIX veiklų įgyvendinimo“. Tyrimo rezultatai bus pristatyti kasmetinėje studentų tarptautinėje mokslinėje konferencijoje. Studentų įgytos ir patobulintos kompetencijos bus perkeliamos į kitas veiklas studijų metu ir profesinėje veikloje: įgyti idėjų generavimo, tvarių inovacijų plėtros planavimo, komercializavimo ir pristatymo visuomenei gebėjimai galės būti pritaikomi atliekant ir kitas panašaus tipo užduotis, pavyzdžiui, rengiant kursinius ir baigamuosius darbus. Visa tai padidins ir absolventų įsidarbinamumo galimybes bei didesnį konkurencingumą darbo rinkoje. Idėjai pasiteisinus bus užtikrinamas projekto tęstinumas: į vadybos, inžinerijos ir verslo krypčių studijų programas bus įtrauktas tvarios inovacijų plėtros studijų dalykas, paskaitų metų taikomi kūrybiško idėjų generavimo ir inovacijų komercializavimo studijų metodai. Bus plečiamas bendradarbiavimas su kitomis Šiaulių regiono verslo įmonėmis, kuriose diegiamos tvarios inovacijos. Studentų idėjų generavimo, tvarių inovacijų plėtros planavimo, vizualizavimo, komercializavimo ir pristatymo visuomenei kompetencijų tobulinimas rengiant kūrybines dirbtuves, konkursus bus tęsiamas Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atstovybei bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio šalių aukštosiomis mokyklomis, su kuriomis šiuo metu yra sudarytos bendradarbiavimo sutartys.

Projekto partneriai: UAB „Virginijus ir KO“, UAB „Laurema“, UAB „Bodesa“, Klaipėdos valstybinė kolegija, VšĮ Lietuvos verslo kolegija, Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atstovybė

 2024-10-16 d. 8.00 val. vyks  projekto „IDEA FIX. Antrinio medžiagų panaudojimo gamybos inovacija“ seminaras-diskusija “Minimizing/recycling the waste within the production process. Case studies from 3 different companies in Sweden“. Lektorė Irena Franzkeit (https://theorg.com/org/humphree/org-chart/irena-franzkeit) supažindins su trijų  Švedijos gamybos įmonių antrinių medžiagų perdirbimo patirtimi. Trukmė 3 akad. val., interaktyvi nuotolinė aplinka. Seminare-diskusijoje kviečiame dalyvauti Šiaulių valstybinės kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos verslo kolegijos vadybos, Gamybos ir logistikos vadybos, Įmonių ir įstaigų vadybos studijų programų, inžinerijos (Gamybos inžinerijos, Transporto inžinerijos, Statybos inžinerijos, Aplinkos apsaugos studijų programų), komunikacijos (Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studijų programos) studentus ir dėstytojus.

Paskutinis atnaujinimas: 2024-10-15
Spausdinimo versija